GEODI: BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİNİN YENİ BİÇİMİ

DetaylarHemen Indir

MOBIDI: SAHA VE OFİSTEKİ DOSTUNUZ

DetaylarHemen Indir

PROJELER

TEPE SERVİS MOBIDI İLE DAHA MUTLU!

Sİncan’da zabıtadan MOBIDI İle mobİl denetİm

DETAYLAR

ROTASIZ'A GEODI EŞLİK EDİYOR

Bireysel ve Kurumsal Kullanıma Uygun

GEODI size ait bilgisayarlarda ve ya sunucularda çalışır. Hiçbir bilgi dışarıya çıkmaz.GEODI Desktop sürümü kendi bilgisayarınızda çalışır. Bilgisayarınızdan erişebileceğiniz bütün veri kaynaklarını kullanabilirsiniz. Ancak GEODI’ye sizden başka kimse erişemez. Böylece kişisel veri arşivinizi, kendi e-Postalarınızı da dahil ederek belge arama sorununuza bir son verebilirsiniz.GEODI Server ile kurumsal verilerinize erişirsiniz. GEODI Server ile her bir bilgi katmanına kimler tarafından erişileceği belirlenir. Mevcut ağınızda kullandığınız veri erişim kısıtlarına da dikkate edilir. Bu verilere dilerseniz sadece intranet dilerseniz internet üzerinden erişebilirsiniz.GEODI eriştiği veriler üzerinde hiçbir koşulda değişiklik veya ekleme yapmaz. Verilerin “salt okunur” durumda olması yeterlidir.

Tek Noktadan Bütün İçeriklerinize Erişin

GEODI bütün verilere tek noktadan erişim sağlar. Klasörlerde yer alan Word, Excel, PDF, CAD dokümanları, Gmail veya diğer e-Posta sunucularda yer alan e-Postalar, Twitter hesabınızdaki Tweetler veya takip ettiklerinizin Tweetleri, veri tabanlarında yer alan bilgilerin tümüne tek noktadan ulaşırsınız.Bu bilgiler her an değişir. Klasöre yeni bir belge eklersiniz. Yeni e-postalar gelir. GEODI bu değişimi otomatik olarak izler ve değişen tüm içerikleri de aramaya dahil eder.Var olan bir dosyada değişim olması durumunda otomatik olarak bir revizyon oluşturulur. Yani dosyanın eski ve yeni hallerine erişirsiniz.

Otomatik Bilgi Çıkarımı

Otomatik bilgi çıkarımız ile bilmediğiniz pek çok bilgi size sunulur. Dokümanların içinde geçen Kişiler, Firma Adları, TC Kimlik Numaraları, Parsel Numaraları ve diğer pek çok bilgi size otomatik olarak sunulur.GEODI ulaştığı bütün içeriklerde bu işi yapar.

Dokümanlarınızı Harita Üzerinde Görün

GEODI otomatik olarak çıkardığı bilgileri harita üzerinde de gösterebilir.  Geleneksel GIS ve Haritacılık yazılımlarının aksine harita kavramı GEODI için esnek bir konudur. Parsel Numaraları, Kilometreler, Firma isimleri gibi bilgilerin yanında parça numaralarını da harita üzerinde görebilirsiniz.Belediye, Yol ve Cessna 172 Uçak videolarımızı izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCLoCnekmImmkkinElm9Rk4g

GEODI Server

GEODI Server ile sınırsız kullanıcıya erişebilirsiniz. GEODI Server herhangi bir ek yazılım ihtiyacı olmadan (IIS dahil) hemen kullanılabilir. Kullanıcı erişimleri LDAP dan alınabileceği gibi siz de tanımlayabilirsiniz.GEODI Server REST API ile geliştiricilere de fayda sağlar. REST API ile doküman eklemek, verilen metinlerin içinden otomatik bilgi çıkartmak gibi pek çok iş yapılabilir.Geliştiriciler için hazırladığımız paketimizde çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

OCR Konuları

GEODI eriştiği içeriklere otomatik olarak OCR işlemini yapabilir. Bu sizi önemli bir iş yükünden kurtarır. Bir dosyayı tarayıp bir klasöre koymanız yeterli olacaktır. Gerisini GEODI halleder.OCR lisanları için aylık doküman kapasiteniz üzerinden hesaplanmaktadır. Varsayılan OCR lisansı aylık 25 bin dokümana kadar yeterli olacaktır.

Yedekleme Konuları

GEODI çok farklı kaynaktaki verilere erişebildiği gibi bütün bu verileri tek noktada yedekleyebilir de. Klasörlerdeki belgeler, e-Postalar ve diğer kaynaklar tek yerde depolanır. Bu depoyu bilinen yöntemlerle yedeklemeniz yeterli olacaktır.Yedekleme dosya kaybolmasına bir çözüm olduğu gibi bir dosyanın değişimini de izler. Bir rapor dokümanı veya CAD çizimi çok kez güncellenebilir. GEODI bu güncellemelerin hepsini bilir ve versiyonlar. Yani dokümanın eski durumuna da erişebilirsiniz.

GEODI’nin Desteklediği Formatlar

Grup

Bilinen Uygulamalar

Uzantılar

Açıklama

Kelime İşlemci

Word, Open Office Writer, Acrobat

DOC, DOCX, RTF, ODT, PDF

MS Word 97-2003 ve sonrası versiyonlar için desteklenmektedir.

Hesap Tablosu

Excel, Open Office Calc

XLS, XLSM, XLSX, CSV

MS Excel 97-2003 ve sonrası versiyonlar için desteklenmektedir

Sunu Tasarlama

PowerPoint, Open Office Impress

PPT, PPTX, ODP

MS PowerPoint 97-2003 ve sonrası versiyonlar için desteklenmektedir

Veritabanı

Access, Open Office Base

MDB, ACCDB, ACCDE, ACCDT, ACCDR

İlişkisel Veritabanı

Oracle, MS SQL Server, Postgre, SQLite

DOC, DOCX, RTF, ODT, PDF

E-Posta İstemcileri

Outlook

PST, OST

MS Outlook 97 ve sonrası versiyonlar için desteklenmektedir

E-Posta Sunucusu

Google Mail, Yahoo Mail, Office 365,POP3, IMAP, Exchange

CAD

Autocad, Netcad, Microstation

DWG, DGN, DFX, NCZ

DWG, NCZ veya DGN dosyaları herhangi bir ek yazılım olmadan görüntülenir.

Mühendislik

Netpro

KSE, KSP

Resim

JPG, JPGE, PNG, TIF, TIFF, GIF, BMP

Sıkıştırılmış Dosyalar

ZIP, ZIPX, RAR, 7Z, 7ZIP

Video

M2TS

Metin

TXT, XML

Web sayfaları

HTML, HTM, MHT

Sosyal Medya

Twitter

Diğer Uygulamalar

MOBIDI

MOBIDI kayıtları içinde geçen metinler aranabilir hale gelir. GEODI haritalarından bir tık ile diğer bütün içeiğin yanında MOBIDI kayıtlarına ulaşmak da mümkündür.

BİZE ULAŞIN