BLOG
10/3/2017

GEODI Benzer Veya Kopya Dokümanları Buluyor

GEODI yenilikleri durmuyor. Bu sürümde de güzel yenilikler var. Beğeneceğinizi umuyoruz.

Benzerlik Bulma özelliği ile başlayalım. Bir araştırmaya göre her kurumun doküman uzayının %50'si (Evet yanlış duymadınız!) kopya ya da çok benzer dokümanlardan oluşuyormuş. Sizi bu dertten, belki potansiyel bir kargaşadan kurtarmak için artık dokümanlar arasında benzerlikleri ve kopyaları otomatik buluyoruz. 

Bir yazı veya rapor yazıyorsunuz ve Rapor.docx olarak saklıyorsunuz. Sonra rapor_r1.docx oluyor. Bir başkası rapor_03-02-2016.docx yapıyor. Bir arkadaşınıza mail ile bunu iletiyorsunuz ve arkadaşınız biraz değişiklik yapıp rapor_son.docx yapıyor. Bu senaryonun oldukça tanıdık geldiğini tahmin ediyoruz.

10 puanlık sorumu sorumuz şu: Bu rapor'un kaç tane versiyonu oluştu?. Son tarihli olan hangisidir?.  

İşte GEODI artık bu soruları cevaplıyor. GEODI ile bir arama yaptınız ve aradığınız dokümanı buldunuz. Size bu dokümanın kopyaları ve benzerleri hakkında hemen bilgi veriliyor. Dilerseniz benzerleri de açabilirsiniz veya Microsoft Word kullanarak bunları karşılaştırabilirsiniz. 

Benzerlik sadece word dokümanları ile sınırlı değil. Raporunuzu rapor.pdf yaptıysanız bunu da buluyor.

Bir NCZ plan veya DWG mimari plan için de durum geçerli. Planda revizyon yaptınız ve benzer bir doküman oluşturdunuz. Planı DWG yaptınız ve benzer bir doküman daha oluşturdunuz. GEODI bunları da buluyor.

GEODI ile amacımız bilgi çıkarmak, bilgiye ulaşımı kolaylaştırmak. Kopyaların ve Benzerlerin başınızı ağrıtmasını engelleyerek bu hedefe bir adım daha daha yaklaşıyoruz. 

sevgilerimizle

 
27/9/2017

GEODI ile arşiv çok kolay, hızlı ve sorunsuz.

20/6/2017

"Kurumsal Arama" veya "Enterprise Search" Uygulamaları kurumlar ve firmalar için farklı kaynaklardaki verilerde arama yapılmasını sağlayan araçları ifade etmektedir.

26/11/2017

GEODI yenilikçi yaklaşımı ile farklı yazılımlar ile yaptığınız pek çok işi tek elden yapıyor. Aynı zamanda farklı yazılımların verilerini de bir araya getirerek bilgiye ulaşımınızı hızlandırıyor, bütün süreçleri iyileştiriyor.

6/7/2017

GEODI 5.2 de haritanız isterseniz 3D veya Sanal Küre olabilir. Belgeleri Eklemek artık daha da kolay! OCR Artık çok kolay GEODI 5.2 ile var olan OCR yeteneğimizi daha da geliştirdik. Kopya ve Benzer Dokümanların çoğalmasına son! 5.2'nin çıkmasına çok az kaldı

19/6/2017

GEODI Chrome Eklentisi ile GEODI'ye farklı yazılımlardan erişmek çok kolaylaştı. Web sayfalarında bulunan içerik artık tam yerinde açılıyor. Sayfadan ayrılmadan GEODI'de istediğiniz aramayı da yapabilirsiniz.

30/5/2017

MOBIDI 3.0 ve MOBIDI 3.0 ile pek çok yenilik sunuyoruz.

30/9/2017

Sosyal Medya ve Haber Sitesi gibi kaynaklarda Belediyeniz, Bakanlığınız veya Holding hakkında neler yazılıyor? GEODI ve MOBIDI ile dijital veri yönetimini kolaylaştırıyoruz, böylece sizlere daha fazla kaliteli zaman kalmasını sağlıyoruz