BLOG
1/30/2017

GEODI 5.0 Çıktı!

GEODI'yi sürekli geliştirme taahhüdümüzün arkasındayız. Temmuz 2016 içinde GEODI 4.0'ı duyurmuştuk. 6 ay içinde müthiş yenilikleri olan bir sürümle yine karşınızdayız. 

  • Deneme sürümü için 30 gün yeterli olmuyordu. Bu süreyi 30 ardışık gün yerine toplam 25 gün olarak düzenledik. Toplam 25 günü geçmediğiniz sürece aylar boyunca kullanabilirsiniz. Deneme sürümünü zaten indirmiş olanlar bu sürüme otomatik olarak geçecek ve avantajdan faydalanabilecekler. 
  • Hukukçu kullanıcılarımızın yoğun talebi üzerine UYAP Dosya Formatı (UDF) desteği ekledik. GEODI, artık UDF dosyalarını da okuyabiliyor ve görüntüleyebiliyor. 
  • GEODI haritası çok hoş bir özellik kazandı. Bu özellik ile gezerken özet bilgilere hemen ulaşabiliyorsunuz. Haritanın sağ alt tarafındaki 'ok ikonuna' tıklamanız yeterli. Web sitemizin projeler sayfasında yayınladığımız projelerimizden de bu özelliği görebilirsiniz.
  • DWG, DGN, DXF gibi CAD dokümanlarını zaten görüntüleyebiliyorduk. Artık Shape dosyalarını da görüntüleyebilirsiniz. Bu dosyaların üzerine not alabilirsiniz. Bu özelliklerimizin mobil'de de geçerli olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.
  • "Coğrafi Sınır Tanıyıcı" diye adlandırdığımız yeni bir tanıyıcı yazdık. Biliyorsunuz tanıyıcılar GEODI içindeki en akıllı bileşenler. Parsel Tanıyıcı, İsim Tanıyıcı, Tarih Tanıyıcı gibi Coğrafi Sınır Tanıyıcı da bunlardan birisi ve CAD , GIS ve Raster dosyaların sınırlarını hesaplıyor ve GEODI'ye ekliyor. Bu şekilde elinizdeki yüzlerce, binlerce ve hatta yüz binlerce ayrı dokümanı harita üzerine otomatik olarak yerleştiriyorsunuz. Coğrafi Arşiv yapmanın bir başka yolu da diyebiliriz. 
  • Yeni tanıyıcılar arasına "Pafta Tanıyıcı" da katıldı. STP isimlendirme kuralını bilen, tanıyan ve koordinatlarını hesaplayıp haritaya ekleyen bir bileşen pafta tanıyıcı. Serbest yazımda I29a01 veya I29 a 01 veya I29-a-01 veya diğer pek çok olası yazım biçimini tanıyabiliyor. Tanıdıklarını ölçeklerine göre ayrı ayrı renklendiriyor.
  • "Ağ Görünümü" GEODI sorgu görünümleri arasında yeni bir seçenek oldu. Bu seçenek ile kelimeler ve dokümanlar arasındaki ilişkiler çok daha net bir şekilde görünüyor. Büyük resmi görmek isteyen herkes için çok değerli bir araç bu. Hukukçular, Analistler, CEO'lar, Araştırmacılar, İstihbaratçılar, Mali Müşavirler gibi her zaman yüzlerce, belki binlerce evrak ve doküman ile karşı karşıya gelen ve karar vermesi gerekenlere yardımcı olacağını düşünüyoruz.
 
28/9/2017

Her bir vatandaşın Belediye kararlarına katılımı ve hizmetlerden memnuniyetinin ölçülmesini amaçlayan projede GEODI ve MOBIDI kullanılıyor.

27/11/2017

GEODI ve MOBIDI belediyelerde pek çok konuya çözüm getiriyor. Daha az yazılımla daha fazla iş yapmanızı sağlıyorlar. Ayrıca var olan tüm yazılımlarınıza uyumlu şekilde çalışıyorlar. Temel hedefimiz bilgiye erişimi kolaylaştırmak.

29/11/2017

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununu uygulama esaslarını belirleyen ”Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi” Hakkındaki Yönetmelik, 28 Ekim 2017 tarihli ve 30224 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. GEODI keşfetmeye hazır!.

12/12/2017

GEODI ile arşiv çok kolay, hızlı ve sorunsuz.

20/6/2017

"Kurumsal Arama" veya "Enterprise Search" Uygulamaları kurumlar ve firmalar için farklı kaynaklardaki verilerde arama yapılmasını sağlayan araçları ifade etmektedir.

25/9/2016

Tepe Servis, DECE Yazılım'ı bankamatiklerin temizlik hizmetlerini kolaylaştırmak için seçti. Artan kalite ve verim ile müşteri memnuniyeti ve kapasite artışı gibi faydalar kazanıyor.

26/11/2017

GEODI yenilikçi yaklaşımı ile farklı yazılımlar ile yaptığınız pek çok işi tek elden yapıyor. Aynı zamanda farklı yazılımların verilerini de bir araya getirerek bilgiye ulaşımınızı hızlandırıyor, bütün süreçleri iyileştiriyor.

6/7/2017

GEODI 5.2 de haritanız isterseniz 3D veya Sanal Küre olabilir. Belgeleri Eklemek artık daha da kolay! OCR Artık çok kolay GEODI 5.2 ile var olan OCR yeteneğimizi daha da geliştirdik. Kopya ve Benzer Dokümanların çoğalmasına son! 5.2'nin çıkmasına çok az kaldı

19/6/2017

GEODI Chrome Eklentisi ile GEODI'ye farklı yazılımlardan erişmek çok kolaylaştı. Web sayfalarında bulunan içerik artık tam yerinde açılıyor. Sayfadan ayrılmadan GEODI'de istediğiniz aramayı da yapabilirsiniz.