BLOG
4/17/2017

GEODI 5.1 Çıktı!

Sürekli geliştirmeden söz ediyoruz, bu doğrultuda GEODI 5.1'i bugün yayınladık. GEODI kurulumunuzu otomatik olarak güncellenecektir.

Bu sürümde en öne çıkan özelliğimiz GEODI için sunduğumuz uygulama seçenekleri oldu. Çok sayıda yeni uygulama eklendi

Trafik İşaretleri Tanıyıcı

 • Sayesinde artık GEODI'ye eklenen veya MOBIDI'den gelen fotoğraf ve videolardan otomatik olarak Trafik İşareti tanıyoruz. KGM'nin kullanmış olduğu bütün işaretleri öğrettik. Unuttuklarımız varsa siz de öğretebilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde içerikleri işleme yeteneklerimiz bir üst seviyeye taşınıyor. "Girilmez*" sorgusuna artık bu kelimeleri içeren dokümanların yanında Girilmez levhası içeren resim ve videolar da dahil oluyorlar. Modülümüz arama harici basit envanter ve eksilen levhayı söyleme gibi yetenekleri de içeriyor.

Koordinat Tablo Tanıyıcı

 • PDF veya benzer dokümanlar içinde yer alan bilgileri tanıyan bir araç. Bu araç ile bir kıyı kenar çizgisini veya maden ruhsatını belge içinden ayıklayıp haritada yerine yerleştirebilirsiniz. 

Yeni OCR Modülümüz ile OCR yeteneğine erişmek çok kolaylaştı.

 • Alternatif bir OCR eklentisi ile OCR yeteneğine daha kolay sahip olacaksınız

Otomatik Uyarı ve Bilgilendirme Uygulaması

 • Artık dilediğiniz GEODI sorgusunu izlemeye alabilir, yeni belgelerden haberdar olabilirsiniz. İzlemek istediğiniz bir kişiyi doğrudan vaya içinde parsel numarası geçen bir belge geldiği zaman haberim olsun isteyebilirsiniz.
 • Not alma eski bir özelliğimiz. Artık notları alırken sistem kullanıcılarında sadecde isimlerini yazarak mesaj gönderebilir ve aldığınız nottan ve dokümandan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. 

GEODI Çekirdek Özellikler

 • Hukukçu dostlarımızın beklediği bir özellik ile çıkardığımız tarihleri takvime eklemek için bir işlem ekledik. Tarih'e gidin ve takvime ekleyin. Artık dokümanları oku, not et işleri yok.  
 • eBUB Viewer ekledik. 
 • RSS veri kaynaklarını da işleyebiliyoruz.
 • Sorgu sayfamız yeni başlayanlar için daha basit bir arayüz ile açılıyor
 • Proje tarama işlemi daha fazla bilgi veriyor. İzlemesi daha eğlenceli. 
 • NCZ Görüntüleyici artık komşu dosyaları da görüntüleyebiliyor. 
 • GEODI bir kaç güvenlik testinden geçti ve artık çok daha güvenli. 
 • Sorgu yeteneklerimizi arttırdık. Bu yeteneklerin önemli bir kısmı yazılım geliştirenlerin işlerini kolaylaştırmak için eklendi. Detaylar için GEODI Sorguları sayfasına bakabilirsiniz.
 
28/9/2017

Her bir vatandaşın Belediye kararlarına katılımı ve hizmetlerden memnuniyetinin ölçülmesini amaçlayan projede GEODI ve MOBIDI kullanılıyor.

27/11/2017

GEODI ve MOBIDI belediyelerde pek çok konuya çözüm getiriyor. Daha az yazılımla daha fazla iş yapmanızı sağlıyorlar. Ayrıca var olan tüm yazılımlarınıza uyumlu şekilde çalışıyorlar. Temel hedefimiz bilgiye erişimi kolaylaştırmak.

29/11/2017

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununu uygulama esaslarını belirleyen ”Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi” Hakkındaki Yönetmelik, 28 Ekim 2017 tarihli ve 30224 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. GEODI keşfetmeye hazır!.

12/12/2017

GEODI ile arşiv çok kolay, hızlı ve sorunsuz.

20/6/2017

"Kurumsal Arama" veya "Enterprise Search" Uygulamaları kurumlar ve firmalar için farklı kaynaklardaki verilerde arama yapılmasını sağlayan araçları ifade etmektedir.

25/9/2016

Tepe Servis, DECE Yazılım'ı bankamatiklerin temizlik hizmetlerini kolaylaştırmak için seçti. Artan kalite ve verim ile müşteri memnuniyeti ve kapasite artışı gibi faydalar kazanıyor.

26/11/2017

GEODI yenilikçi yaklaşımı ile farklı yazılımlar ile yaptığınız pek çok işi tek elden yapıyor. Aynı zamanda farklı yazılımların verilerini de bir araya getirerek bilgiye ulaşımınızı hızlandırıyor, bütün süreçleri iyileştiriyor.

6/7/2017

GEODI 5.2 de haritanız isterseniz 3D veya Sanal Küre olabilir. Belgeleri Eklemek artık daha da kolay! OCR Artık çok kolay GEODI 5.2 ile var olan OCR yeteneğimizi daha da geliştirdik. Kopya ve Benzer Dokümanların çoğalmasına son! 5.2'nin çıkmasına çok az kaldı

19/6/2017

GEODI Chrome Eklentisi ile GEODI'ye farklı yazılımlardan erişmek çok kolaylaştı. Web sayfalarında bulunan içerik artık tam yerinde açılıyor. Sayfadan ayrılmadan GEODI'de istediğiniz aramayı da yapabilirsiniz.