BLOG
6/20/2017

GEODI İle Keşif

İncelemeniz gereken binlerce belge varsa...

Yeni bir işe başladınız: Mevcut verilere hâkim olmanız gerekiyor ama nasıl ve ne kadar sürede? Avukat, savcı, hâkim veya bir müfettişsiniz. Binlerce klasör ve belge masanızda okunmayı mı bekliyor? Bir danışmansınız ve kriz anında size danışmak için bir takım evraklar verdiler. Ne kadar sürede detayları kavrayıp, sorunu adresleyeceksiniz? Uzun zaman önce bitmiş bir proje hakkında bilgi isteniyor. Belki bir firma adı, belki bir CAD çizimi veya hakediş raporu gerekiyor. Evraklar var ama tek tek bakmak zaman alıcı. Tozlu arşivlerde ya da hard disklerde aradığınızı bulmak kolay olacak mı? Pek çok belge, belki komple bir hard disk, yüzlerce CD karşınızda duruyor ve sizden kısa sürede tüm bunları incelemeniz ve sonuç çıkarmanız bekleniyor. Peki ya çözüm? Aradığınız çözüm: GEODI GEODI ile keşif İncelemeniz gereken binlerce belge varsa... Bu fotoğraf size de tanıdık geliyorsa hemen GEODI ile tanışın! Binlerce hatta milyonlarca belge arasından; ne arayacaksınız ve nereden başlayacaksınız? Kimler, hangi firmalar, hangi sözleşmeler, hangi raporlar var, bunların yeri, ülkesi ve tarihi gibi yanıtlanmayı bekleyen pek çok soru olacak.

Arkanıza yaslanın ve bırakın GEODI çalışsın.

GEODI elinizdeki bütün veriyi ‘Doğal Dil İşleme’ ve ‘Yapay Zekâ’ tekniklerini kullanarak okuyan ve değerlendiren bir yazılımdır.

GEODI işinize yarayacak pek çok bilgiyi önceden bulur. Bu şekilde hiç tahmin etmediğiniz bir kişiyi veya bir banka hesap numarasına ulaşabilir veya bir CAD çiziminde kullandığınız parça numaralarını ve çizimi yapan kişiyi bulursunuz.

Dokümanlarınızı harita üzerinde görmek çok farklı bir deneyimdir. Kişi, yer, tarih, mahal ve diğer bilgiler arasındaki ilişkiler çok daha net olarak görünür. Bir mahale ait veya kilometreden söz eden dokümanlar, CAD çizimleri veya hak edişler otomatik olarak çıkar.

Hangi belge hangi dilde yazılmış bunları da biliyoruz. İngilizce, Almanca, İtalyanca hatta Çince! Böylece çeviri ihtiyacı olabilecek belgeleri daha işe başlarken öğrenirsiniz.

Pek çok belge, hard diskler, yüzlerce CD karşınızda duruyor ve sizden kısa sürede tüm bunları incelemeniz ve sonuç çıkarmanız bekleniyor. Peki ya çözüm? Aradığınız çözüm: GEODI

Word, Excel, PowerPoint, PDF, e-Postalar, Fotoğraflar, Autocad ve Netcad dosyaları, farklı yazılımlara ait veri tabanları, web sayfaları ve Twitter hesapları gibi pek çok formattaki içerik okunur. Kişiler, TC Kimlik Numaraları, Parseller, Kilometreler, Mahaller, Poz Numaraları, Banka Hesap Numaraları, Tarihler, İller, İlçeler, Ülkeler, Kredi Kartı Numaraları, Firma Adları, Okullar, Partiler, Parça Numaraları ve sayamayacağımız kadar çok veriyi önceden çıkarıp size sunar.

GEODI kişisel bilgisayarınızda veya sunucunuzda çalışabilen bir yazılımdır. Verileriniz herhangi bir şekilde dışarıya çıkmaz. Her türlü içeriğe not alabilirsiniz. Aldığınız notlar ile dilediğiniz sayfaya veya bir CAD dosyasındaki konuma gidebilirsiniz. Verilere erişim yetkisi kişi ve içerik bazında belirlenebilir.

GEODI tüm bunları birkaç saat içinde yapar.

Ve sonrası... 

Otomatik olarak çıkarılmış veriler size büyük kolaylık sağlar. Ek olarak dilediğiniz kelime(ler) ile arama yapar ve bulduğunuz içeriği yine GEODI ile görüntülersiniz. Ofis dokümanları, CAD dokümanları veya veri tabanı fark etmez! İçerikleri üzerine not almak GEODI’nin önemli özelliklerinden birisidir. Aldığınız notlar da içeriğe dahil olur ve sonraki aramalarınızda görünür. 

GEODI ile keyifli keşifler dileriz.

Bunları da okumak isteyebilirsiniz.

 

28/9/2017

Her bir vatandaşın Belediye kararlarına katılımı ve hizmetlerden memnuniyetinin ölçülmesini amaçlayan projede GEODI ve MOBIDI kullanılıyor.

27/11/2017

GEODI ve MOBIDI belediyelerde pek çok konuya çözüm getiriyor. Daha az yazılımla daha fazla iş yapmanızı sağlıyorlar. Ayrıca var olan tüm yazılımlarınıza uyumlu şekilde çalışıyorlar. Temel hedefimiz bilgiye erişimi kolaylaştırmak.

29/11/2017

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununu uygulama esaslarını belirleyen ”Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi” Hakkındaki Yönetmelik, 28 Ekim 2017 tarihli ve 30224 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. GEODI keşfetmeye hazır!.

12/12/2017

GEODI ile arşiv çok kolay, hızlı ve sorunsuz.

20/6/2017

"Kurumsal Arama" veya "Enterprise Search" Uygulamaları kurumlar ve firmalar için farklı kaynaklardaki verilerde arama yapılmasını sağlayan araçları ifade etmektedir.

25/9/2016

Tepe Servis, DECE Yazılım'ı bankamatiklerin temizlik hizmetlerini kolaylaştırmak için seçti. Artan kalite ve verim ile müşteri memnuniyeti ve kapasite artışı gibi faydalar kazanıyor.

26/11/2017

GEODI yenilikçi yaklaşımı ile farklı yazılımlar ile yaptığınız pek çok işi tek elden yapıyor. Aynı zamanda farklı yazılımların verilerini de bir araya getirerek bilgiye ulaşımınızı hızlandırıyor, bütün süreçleri iyileştiriyor.

6/7/2017

GEODI 5.2 de haritanız isterseniz 3D veya Sanal Küre olabilir. Belgeleri Eklemek artık daha da kolay! OCR Artık çok kolay GEODI 5.2 ile var olan OCR yeteneğimizi daha da geliştirdik. Kopya ve Benzer Dokümanların çoğalmasına son! 5.2'nin çıkmasına çok az kaldı

19/6/2017

GEODI Chrome Eklentisi ile GEODI'ye farklı yazılımlardan erişmek çok kolaylaştı. Web sayfalarında bulunan içerik artık tam yerinde açılıyor. Sayfadan ayrılmadan GEODI'de istediğiniz aramayı da yapabilirsiniz.