BLOG
10/18/2017

Saha ve Ofisteki Dostunuz MOBIDI’nin Kullanım Alanları

Ortak Payda MOBIDI …

MOBIDI Sahada çalışan ekiplerin kolay bilgi toplamaları ve bu bilgiyi Ofise kolayca aktarmaları için tasarlandı. Bilgi bir kez ofise ulaştıktan sonra sınırsız seçeneğiniz var. Raporlar üretmek, analizler yapmak farklı sistemlere veri göndermek otomatik olarak yapılıyor. MOBIDI yalın ve güçlü tasarımı ile pek çok farklı ihtiyaca cevap verebiliyor. Aynı kurum, farklı birimler, farklı işler olabilir ama MOBIDI ortak paydaları olacaktır.

Önce örnek kullanım alanlarına sonra MOBIDI'nin temel bazı özelliklerine değineceğiz. Bu temel özellikler ile siz çok daha fazla kullanım alanını düşünebilirsiniz. Yazının sonunda raporlamaya değineceğiz. Raporlama pek çok sürecin son noktası. Faaliyetleri raporlamak,  belgelemek, yapılmayan işleri anlamak ve çeşitli analizlerin yapılması ve daha fazlası raporlama kapsamında.

Örnek Kullanım Alanları ...

Denetim …

Denetim ihtiyaçları her kurum için çok farklı olabilir. Semt pazarını denetleme veya bir inşaatın ruhsatına uygunluğunun denetimi veya şantiyede yapılan günlük imalatları denetliyor olabilirsiniz. Bir enerji şirketinde direklerin şartnameye uygun yapılıp yapılmadığına da bakıyor olabilirsiniz.  

 

Keşif …

Bir şube açacaksınız veya köprü yapacaksınız. Belki bir plan için sahadan fotoğraf topluyorsunuz. Kamulaştırma için bahçedeki elmaları, kuyuyu belgelemek istiyorsunuz. MOBIDI ile sahada tutulması gereken tüm kayıtları tutabilirsiniz.

Güvenlik …

İster bir site, fabrika veya üniversite olsun güvenlik ihtiyacı hep aynı. Devriye gezen ekiplerin belli zamanlarda belli noktalara gitmeleri ve kontrol etmeleri istenir. MOBIDI ile ek bir cihaz gerekmeden dilediğiniz kadar kontrol noktası oluşturabilirsiniz. Hangi noktaya ne zaman gidilmiş(gidilmemiş) kolayca raporlayabilirsiniz. Güvenlik ekibiniz basit bir “oradaydım”ın ötesinde kırılmış bir kilidin veya kırık bir camın fotoğrafını çekebilir. Dilerseniz belgelemeyi her nokta için isteyebilirsiniz.

Teslimat …

Malzemeler zamanında teslim edildi mi?, Teslim sırasında ezilme, kırılma var mıydı? Teslim belgesi alındı mı? Gibi pek çok mesele MOBIDI ile tamamen çözülüyor. Raporlarınızı alın, teslimat belgeleriniz arşive girsin ve rahat edin. 

Anket …

Aksaray Belediyesi “Belediye Kapımda” adlı bir anket projesi yürütüyor. Sahada anketi yapanlar MOBIDI kullanıyorlar. Toplanan verilerden pek çok bilgi çıkıyor. https://tinyurl.com/y9qxc52h detaylara erişebilirsiniz. MOBIDI ile dakikalar içinde bir anketi hazırlamanız ve kullanıcılara dağıtmanız mümkündür.

Belgeleme …

Tepeservis MOBIDI ile ATM’lerin temizliğini belgeliyor. MOBIDI ile hem yapılan işin kalitesinden emin oluyor hem de yapılan işi Banka’ya raporlayabiliyor. https://tinyurl.com/yankgcvn Alt yüklenicilerinizi MOBIDI kullanmasını sağlayarak belgeleme ve kontrol işlerinin bir kısmını ofisinizden yapabilirsiniz. Hız ve pratiklik sağlayacak bu yöntem ile sadece nihai kontrol için sahaya gidersiniz.

Servis …

Buzdolabı bozuluyor, kombi bozuluyor servis geliyor. Bir baz istasyonu arızalanıyor onarım ekipleri gidiyor. Bütün bu örneklerde arızanın belgelenmesi, yapılan işin yazılması, değişen parçaların seri numaralarının kaydedilmesi gibi ihtiyaçların tümü MOBIDI ile karşılanabiliyor. Geçen ay verdiğiniz servis sayısı, bölgesel analizi, servis verilen ürünlerin dağılımı ve benzeri pek çok rapor ve analizi de kolayca hazırlayabilirsiniz.

İstek ve Şikâyetlerin Takibi …

Sınırlı sayıda kullanıcı veya vatandaşların istek ve şikâyetlerini MOBIDI ile iletmelerini sağlayabilirsiniz. Şikâyetlerin zaman+konum ile kaydı, gereğinin yapılması ve tüm faaliyetin raporlanması kolayca yapılabilir.

Proje İzleme …

İnşaatlarınızın, kurulumu devam eden bir fuar alanının veya ekiplerin değiştirdiği ilan panolarındaki süreçleri MOBIDI ile izleyebilirsiniz. Yapılan işin kontrolü, işin sahibine kanıtlanması ve çeşitli raporlar bu kolayca alınabilir. 

Temel Özellikler ...

Çevrimdışı Çalışabilme …

MOBIDI’yi ağ erişimi (internet) olsun veya olmasın kullanabilirsiniz. Şantiyede ağ yoksa veya çok kısıtlı ise topladığınız bilgiler telefonunuzda depolanıyor. Wi-Fi veya 3G erişimi yakalandığı an veriler Ofise gönderilir.

Fotoğraflar …

Veri toplamak denince mutlaka yazmak veya rakamlar girmek olarak anlaşılmasın. MOBIDI için fotoğraf, ses veya video da veridir. Fotoğrafa not ekleyebilir veya üzerine çizim yaparak amacınızı tam olarak belirleyebilirsiniz.

Ses Kaydetmek …

Yürürken veri toplamanın en kolay ve etkili yollarından birisi ses kaydetme. Bir şantiyede, bir kaza yerini incelerken veya bir keşif yaparken kaydedilen sesleri ofiste harita üzerinde tıklayıp dinleyebilirsiniz.

İş Gerçekten Yapıldı mı?

Maalesef yapıldığı düşünülen bazı işlerin yapılmadığı sonradan ortaya çıkabiliyor. MOBIDI ile yanlış beyanları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. MOBIDI ile toplanan verinin konumu ve zamanı güvenilirdir.

Barcode, QRCode …

Saha faaliyetlerinde belgeleme, parça değişimi, envanter veya çok farklı amaçlarla Barcode veya Qrcode okutma ihtiyacınız olur. MOBIDI ile ek herhangi bir yazılım veya donanım olmadan bu işleri yapabilirsiniz.

Sahadan Arşiv'e …

Saha çalışanlarının fotoğrafını çektiği sözleşmeler, teslim tutanakları veya diğer belgeler Ofiste otomatik OCR yapılıp aramaya hazır hale gelirler. MOBIDI ve GEODI birlikte çalışarak pek çok farklı işi yapabilir hale gelir.

Raporlar ..

Raporlar … 

MOBIDI’nin üst düzey raporlama ve analiz yetenekler, basit listelerden karmaşık pivot alanizlere veya grafiklere kadar geniş bir yelpazede kullanılabilir.

MOBIDI'yi iPhone, iPad veya Android telefon ve tabletler de denemek için indirebilirsiniz. https://tinyurl.com/y8hpv8gu

Keyifli kullanımlar diliyoruz

 

28/9/2017

Her bir vatandaşın Belediye kararlarına katılımı ve hizmetlerden memnuniyetinin ölçülmesini amaçlayan projede GEODI ve MOBIDI kullanılıyor.

27/11/2017

GEODI ve MOBIDI belediyelerde pek çok konuya çözüm getiriyor. Daha az yazılımla daha fazla iş yapmanızı sağlıyorlar. Ayrıca var olan tüm yazılımlarınıza uyumlu şekilde çalışıyorlar. Temel hedefimiz bilgiye erişimi kolaylaştırmak.

29/11/2017

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununu uygulama esaslarını belirleyen ”Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi” Hakkındaki Yönetmelik, 28 Ekim 2017 tarihli ve 30224 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. GEODI keşfetmeye hazır!.

12/12/2017

GEODI ile arşiv çok kolay, hızlı ve sorunsuz.

20/6/2017

"Kurumsal Arama" veya "Enterprise Search" Uygulamaları kurumlar ve firmalar için farklı kaynaklardaki verilerde arama yapılmasını sağlayan araçları ifade etmektedir.

25/9/2016

Tepe Servis, DECE Yazılım'ı bankamatiklerin temizlik hizmetlerini kolaylaştırmak için seçti. Artan kalite ve verim ile müşteri memnuniyeti ve kapasite artışı gibi faydalar kazanıyor.

26/11/2017

GEODI yenilikçi yaklaşımı ile farklı yazılımlar ile yaptığınız pek çok işi tek elden yapıyor. Aynı zamanda farklı yazılımların verilerini de bir araya getirerek bilgiye ulaşımınızı hızlandırıyor, bütün süreçleri iyileştiriyor.

6/7/2017

GEODI 5.2 de haritanız isterseniz 3D veya Sanal Küre olabilir. Belgeleri Eklemek artık daha da kolay! OCR Artık çok kolay GEODI 5.2 ile var olan OCR yeteneğimizi daha da geliştirdik. Kopya ve Benzer Dokümanların çoğalmasına son! 5.2'nin çıkmasına çok az kaldı

19/6/2017

GEODI Chrome Eklentisi ile GEODI'ye farklı yazılımlardan erişmek çok kolaylaştı. Web sayfalarında bulunan içerik artık tam yerinde açılıyor. Sayfadan ayrılmadan GEODI'de istediğiniz aramayı da yapabilirsiniz.