Belediyeler

GEODI ve MOBIDI çözümlerinden en çok faydalanabilecek kurumların başında Belediyeler geliyor. 

 Doküman Yönetim Sistemleri veya Arşiv Sistemleri olması çözüm değil. Zira bu yazılımlar da kısıtlı bir veri kümesine erişiyorlar. GEODI’nin harita desteği ve parsel numarası, sokak isimleri, park isimleri ve diğer konumsal bilgileri tanıyabilmesi ve gösterebilmesi çok büyük fark yaratıyor. Var olan içerikler olduğu şekli ile kullanılıyor ve büyük zaman ve emek tasarrufu sağlanıyor. MOBIDI ise Zabıta, Park Bahçeler, Fen İşleri gibi birimlerin hemen kullanmaya başlayabileceği bir uygulama. Artık herkesin kullandığı akıllı telefonlarda çalışması büyük kolaylık sağlıyor. MOBIDI’nin çevrimdışı çalışabilme özelliği ek internet kotası gerekmeden çalışabilme imkânları sunuyor. GEODI ile Web ve Sosyal Medya içeriklerini değerlendirmek mümkündür. Bu sayede vatandaştan gelen istek ve şikayetler, Belediye Başkanımız veya diğer yöneticilerimiz hakkında çıkan haberler, yeni yapılan bir park veya tesis hakkında yazılanlara da kolayca erişilebilir. Sincan, Altındağ, Meram Belediyeleri ile diğer referanslarımızı da aramanızı öneriyoruz...

DEVAMIKapat

Yol Firmaları

GEODI yol ve demiryolu proje, etüt ve imalat süreçlerinde ortaya çıkan binlerce dokümanı otomatik olarak işler ve harita haline getirir. DWG, DGN, NCZ, ,CKS, KSE, PDF, Word, Excel ve e-Posta gibi kaynaklarda geçen kilometre bilgilerini tanır yol boyunca gösterir.

Hangi kilometrede hangi dokümanlar var, hangi doküman nereleri kapsıyor gösterir. GEODI aynı zamanda İnşaat ve Jeoloji terimlerini de bilir. Hangi kilometrede menfez hangisinde Sondaj olduğunu sorgulayabilir veya bu bilgilere göre tematik harita oluşturabilir. Bir hakediş dokümanının kapsamını ortaya çıkarabilir. Bütün bilgileri zamana göre gruplar. GEODI dokümanlarınıza mobil cihazlar üzerinden de erişmenizi sağlar. İhtiyaç duyduğunuz anda, bulunduğunuz konuma ait bilgiye anında erişirsiniz. GEODI dokümanlardan bilgi çıkarma işini otomatik olarak ve sürekli yapar. Verilerinizi olduğu şekli ile değerlendirir ve böylece başkalarının veri girmesi gibi işlere gerek kalmaz.

DEVAMIKapat

Hukuk Firmaları

GEODI’nin tüm yetenekleri hukuk büroları / avukatlık büroları için büyük kolaylık sağlayacaktır. Arama yeteneklerinin sağlayacağı fayda tartışılmaz.

Kişi isimleri, TC kimlik numarası, kanun maddesi, tarihler gibi bilgilerin otomatik çıkarılması bir dokümanı okumadan önemli bir bilgi sağlar ve bu çıkarımlar üzerinden diğer doküman ve belgeler ile bağlantı kurulmasını sağlar. GEODI sadece kendi verileriniz değil web sayfalarını da tarar. Mevzuat.gov.tr, resmigazete.gov.tr ve hukuk bilgi kaynağı siteler de arama ve ilişkilendirilme uzayınıza dahil olurlar. Bir yazılımın kolay kullanılabilir olması en önemli özelliklerden birisidir. Size yeni iş süreci yaratmaz. Ek eğitim ihtiyacı çıkarmaz. Yetki konusu çok önemli. GEODI bu konuda ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi en baştan içeriyor. Adliyede beklerken bir dosyaya ihtiyacınız oldu. Hiç sorun değil, GEODI Mobil ile ofisteki tüm dokümanlara yetkiniz dahilinde ulaşırsınız. Seçtiğiniz dokümanları isterseniz paylaşırsınız. Ya da üzerine not alıp görev atayabilirsiniz.

DEVAMIKapat

Yöneticiler

Zamanınız hem kısıtlı hem de değerlidir. MOBIDI tespit ettiğiniz bir durumu ilgili kişi / birimlere aktarmanızı ve takip etmenizi sağlar. Gördüklerinizi anında kaydetmek ve süreci sahadan başlatmak kadar rahat bir şey var mı?

DEVAMIKapat

Satış ve Pazarlama Ekipleri

Satış ekiplerinin izlenmesi, günlük ziyaret sayılarının çıkarılması, izlenen güzergâhların görünmesi MOBIDI ile mümkündür. Kullandığınız CRM yazılımı ile birlikte de çalışır.

DEVAMIKapat

Gayrımenkul Firmaları

Emlakçıların işi sahada. Portföydeki gayrimenkul bilgilerini kaydedebileceğiniz gibi ziyaretlerinizi de kaydedebilirsiniz. MOBIDI ile sağladığımız bir kaç masaüstü araç ile verilerinizi rapor haline getirmek, ya da Netcad gibi yazılımlara aktarmanız çok kolaydır.

DEVAMIKapat

Sanayi Tesisleri

Fabrikalar, şantiyeler, endüstriyel tesislerdeki onlarca bina, yüzlerce mekan, binlerce makina, vana, sensör bir tarafta; bunları yönetmek, bakımlarını yaptırmak için oluşan veri ise diğer tarafta.

Tüm bunlar nasıl eşleşecek, geçmişe yönelik sorgular nasıl yapılacak? 'Kim hangi zamanda, neresi için, ne yaptı?' gibi soruların yanıtları nasıl alınacak? Düzenli veri girdiğiniz sürece sorun olmayabilir ancak düzenli veri girmek de zahmetli bir iştir, sürdürülmesi zordur, ayrıca maliyeti yüksektir. Düzenli veri girmenin sürekli eğitim, yazılımların sürekli geliştirilmesi gibi zorlukları da vardır. Araştırmalar ürettiğimiz verinin sadece %30’unun düzenlenebildiğini gösteriyor. Kalan %70’i olduğu şeklide ile depoluyoruz. GEODI işte bu %70 üzerinde de çalışan bir çözümdür. GEODI sizi bütün bu manuel veri girme işinden kurtaracak olan çözümdür.

DEVAMIKapat

İnşaat Firmaları

Kontroller, hatalar, görev emirleri ve benzeri her türlü durum MOBIDI ile kayıt altına alınabilir. Takip gereken kayıtlar sorgulanabilir.

DEVAMIKapat

Sigorta Firmaları

GEODI’nin yetenekleri sigorta firmaları veya birimleri için büyük kolaylık sağlayacaktır.

Arama yeteneklerinin sağlayacağı fayda tartışılmaz. Kişi isimleri, TC kimlik numarası, kanun maddesi, sigorta poliçe numarası, sigorta firması, türü, tarihler gibi bilgilerin otomatik çıkarılması bir dokümanı okumadan önemli bir bilgi sağlar ve bu çıkarımlar üzerinden diğer doküman ve belgeler ile bağlantı kurulmasını sağlar. GEODI sadece kendi verileriniz değil web sayfalarını da tarar. Mevzuat.gov.tr, resmigazete.gov.tr ve hukuk bilgi kaynağı siteler de arama ve ilişkilendirilme uzayınıza dahil olurlar. Sigorta firmaları, bankalar taşınmaz envanterini bilmek zorunda kalırlar. GEODI parsel numarası, yer, adres gibi bilgileri kullanarak otomatik olarak haritanızı oluşturur. Binlerce dosya arasında arama yerine haritada ‘bir tık’ ile bilgiye ulaşırsınız.

DEVAMIKapat

Şehir ve Bölge Planlayıcıları

Planlama öncesi sahadan bilgi almak, yapıları kaydetmek, planlamaya esas olacak bilgileri kaydetmek işin en önemli aşamalarından birisidir. MOBIDI birden çok kişinin aynı sahada çalışmasını destekler. Verilerin Netcad, Planet gibi ortamlara aktarılması mümkündür.

DEVAMIKapat

Güvenlik Firmaları

MOBIDI ile güvenlik personelinin uğradığı noktalar, güvenliğe ait çektiği kayıtlar (görüntü, video, ses) kolayca elde edilir ve raporlanır. Daha fazla veriyi daha zahmetsiz toplayabilirsiniz.

DEVAMIKapat

Diğer Sektörler

  • Araştırmacılar
  • Anket Firmaları
  • Vatandaşlar
  • Doğa Gezginleri
DEVAMIKapat