Geodi

GEODI nedir?

GEODI size ait veriler üzerinde çalışan akıllı bir arama motorudur. Word, Excel, PDF, AutoCAD, Netcad, Veri Tabanları, e-Postalar, Web Sayfaları veya Sosyal Medya üzerinde yer alan tüm verilerinize tek noktadan ulaşmanızı sağlar.

GEODI hangi sektörler/kurumlar için uygundur?

Belediye, İnşaat, Hukuk, Sanayi, Yüksek Öğretim, Mali Müşavirlik veya diğer sektörlerde bilgiye erişim, arşivleme, yedekleme sıkıntılarını çözer.

GEODI'nin Arama Motoru olarak Google'dan farkı nedir?

GEODI size ait veriler üzerinde çalışan akıllı bir arama motorudur. Google web üzerinde açık olan veriler üzerinde arama yapar. GEODI ise bu verilere ek olarak size ait verileri de arar. Ayrıca GEODI'nin isim, TC kimlik no, parsel no, kilometre tanıma gibi özellikleri Google'da yoktur. GEODI'nin desteklediği doküman format sayısı çok daha fazladır. Görüntüleme ve not alma ve harita gibi özellikler de GEODI'ye özgüdür.

GEODI ve eBYS'ler bir arada çalışır mı?

GEODI eBYS'ler de dahil diğer bütün kurumsal uygulamalar ile birlikte çalışır. Ve bütün bu uygulamaları bir araya getirir. GEODI e-BYS'lerin ilgilenmediği pek çok kaynak ile de ilgilenir. Bir arada çalışabilirler. Kurumsal bir e-BYS olması GEODI için bir avantaj olarak dahi değerlendirilebilir.

GEODI verilerinizi değiştirir mi?

Hayır! GEODI verileri oldukları yerden ve değiştirmeden kullanır. GEODI pratiktir, diğer pek çok arşiv veya içerik yönetim sistemi gibi metaveri girişi gibi işlemlere ihtiyaç duymaz.

GEODI verilere nasıl ulaşır?

Veri kaynaklarını siz tanımlarsınız. Folderlar, web sayfaları, e-Posta adresleri veya veri tabanı bağlantı cümleleri bir kez tanımlanır ve GEODI gerisini halleder.

Tarama yapılırken kurum verileri Bulut üzerinde bir yere mi taşınıyor?

Kesinlikle hayır! GEODI verilerinizi sadece okur,içinden arama için gereken verileri ayıklar ve bildiğiniz bir yerde indeksler.

GEODI ile kuruma ait tüm veriler ortaya çıkacak mı? Gizli verilerimize herkes ulaşabilecek mi?

Elbette hayır! GEODI var olan yetki politikaları ile uyumlu olduğu gibi kendisi de ek kısıtlar getirebilir.

GEODI ile e-postalarımızdaki kişisel yazışmalarımız da görülecek mi?

Siz istemediğiniz sürece hayır. Kurumsal kullanımda e-Posta sadece ortak e-Posta havuzu için düşünülmelidir.

Kurum içinde herkes her veriye erişebilecek mi? Kişisel verilerimiz de ortaya çıkar mı?

Elbette hayır! GEODI var olan yetki politikaları ile uyumlu olduğu gibi kendisi de ek kısıtlar getirebilir.

Bir dokümanı sildik ya da bir e-posta hesabı kapandı.

Eğer silmeden önce GEODI'nin yedeklemesini çalıştırdıysanız endişelenmenize gerek yok. Hesaplarınız kapalı ya da dokümanlar silinmiş olsada GEODI kendi yedeklerininden aynı içeriği size sunabilir.

GEODI tarama yaparken ağa bağlı bilgisayarların performansını etkiler mi?

Tarama yaparken verilerin kaynağına bağlı olarak ağ trafiği oluşur. Ancak yoğun tarama geçici bir iştir. Bittikten sonra GEODI sadece değişenleri tarar ve bu işlem çok fazla ağ ya da CPU kaynağı tüketmez.

Taranmış dokümanlar içinde de arama yapabiliyor muyuz?

OCR yapılması durumunda evet. GEODI taranmış dokümanlar üzerinde otomatik olarak OCR işlemini uygulayabilir.

İlgilendiğimiz terimleri GEODI'ye nasıl tanıtıyoruz?

Elinizde excel veya shape veriler varsa hemen kullanabilirsiniz, 5dk. Kendiniz maneul olarak oluşturmak isterseniz gerekli arayüzler var. Bu işlem de 5-10dk yı geçmeyecektir.

GEODI tüm CBS/GIS yazılımları ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor mu ve onları tanıyor mu?

GEODI kendi harita altyapısına sahiptir. Ancak bu haritaları WMS standardı ile Netcad, AutoCAD veya ArcGIS gibi yazılımlar ile paylaşabilir. Diğer CAD/GIS yazılımından tıkladığınız zaman aynı dokümanlara erişirsiniz.

Diğer uygulamalarla nasıl entegre oluyor?

GEODI tasarımı diğer yazılımlar ile birlikte çalışma kriterlerini de içeriyor. e-BYS, Arşiv, CRM, MIS, GIS ve diğer pek çok sistem ile GEODI birlikte çalışabilir. GEODI dosya bazında, veri tabanı bazında ve yazılım bazında entegrasyona uygundur.

Harita altlığı olarak ne kullanıyorsunuz?

GEODI bing, yahoo, google gibi altlıkları kullanabilir. Dilerseniz WMS stamndardındaki altlıkları veya DWG, DGN formatındaki vaziyet planı gibi altlıkları da kullanabilirsiniz. Cessna 172 örneğine bakarsanız herhangi bir bitmap imajı da altlık olarak kullanmak mümkündür.

Kurumumuzda çok fazla sayıda farklı uygulama / yazılım var. Tüm bunlar nasıl bir araya gelecek?

GEODI dokümanlar veya veri tabanlarına erişebilir. Bu sayede farklı uygulamaların veri tabanlarında tek noktadan sorgulama yapabilirsiniz. GEODI-MOBIDI Entegrasyonunda yaptığımız gibi farklı uygulamalarınız GEODI ile entegre etmek de çok kolaydır.

GEODI farklı dillerdeki dokümanları da tanıyor mu?

GEODI 30 dildeki dokümanı %90 doğruluk ile tanır. Tanımadığı dokümanları bilinmeyen olarak ayıklar.

GEODI kurulumu için ayrı bir server gerekli midir?

Var olan sunucularınızda çalışabilir. Diğer yazılımlarda olduğundan daha farklı ihtiyaçlar oluşturmaz.

GEODI kişisel kullanıma da uygun mudur?

GEODI Desktop ile kişilsel verileriniz, kişisel e-Postalar başkaları ile paylaşmadan sadece size açık olarak işlenebilir.

GEODI yüzde yüz yerli bir yazılım mı?

Evet! GEODI %100 yerli fikir, insan gücü ve firma ile geliştirilmiştir. Dünya üzerinde benzeri olmayan özgün bir yazılımdır.

GEODI'nin deneme sürümü var mı? Nasıl edinebiliriz?

Deneme sürümünü web sitemizden indirebilirsiniz.

GEODI'nin paket fiyatları nedir? Bu bütçeler hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

Fiyatlar için lütfen bizi arayın.

Lisanslama modeli nasıldır? Kullanıcı başına ücret mi ödeniyor?

Lisanslama modeli ve bütçeler için lütfen bizi arayın.

Sınırsız GEODI paketi var mıdır?

GEODI Server sınırsız kullanıcıya hizmet verir. Bu elbette kullandığınız bilgisayarlar ve ağ kapasiteniz ile de ilgilidir.

GEODI kullanımı zor mudur? Özel bir eğitim gerektirir mi?

GEODI'den yararlanalar için özel bir eğitim gerekmez. 15 ile 60 dakika arası programa hakim olmak için yeterli olacaktır.

Harita altlığı olarak ne kullanıyorsunuz?

GEODI bing, yahoo, google gibi altlıkları kullanabilir. Dilerseniz WMS stamndardındaki altlıkları veya DWG, DGN formatındaki vaziyet planı gibi altlıkları da kullanabilirsiniz. Cessna 172 örneğine bakarsanız herhangi bir bitmap imajı da altlık olarak kullanmak mümkündür.

Mobidi

MOBIDI nedir?

MOBIDI sahada çalışan ekipler için Çevrimdışı veya Çevrimiçi çalışabilen bir Mobil Veri Toplama ve Ekip Yönetim uygulamasıdır.

MOBIDI hangi sektörler/kurumlar için uygundur?

Sahada çalışan bütün sektörler için uygundur. Belediyeler, Kamu Kurumları, Satış Ekipleri, Arıza Ekipleri, Teknik Destek Ekipleri, Tesis Yöneticileri, Kontrol Mühendisleri, Doğa Gezginleri, Muhabirler gibi çok geniş bir kullanıcı kitlesi ideal bir çözümdür.

MOBIDI'yi nereden yükleyebiliriz?

AppStore veya GooglePlay'den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ücretsiz sürümde verileriniz MOBIDI Ofis'e aktarma özelliği kapalıdır ve sunulan katmanlar örnektir.

MOBIDI ile maksimum kaç kişilik ekipleri yönetebiliriz?

Bir sayı sınırı yok.

MOBIDI ile wi-fi bağlantısı olmadan da veri toplayıp gönderebilir miyiz?

Elbette! MOBIDI ağ erişimi olmadan veri toplayabilir. Ağ erişimi sağlandığı an verileri aktarır.

MOBIDI kullanımı kurumumuza ek bir maliyet yükü getirir mi?

Eğer sadece wi-fi erişimi kullanacaksanız hayır. 3G kullanacaksanız ağ kullanım bedelleri harici bir maliyet söz konusu değildir.

MOBIDI ile sürekli personel takibi yapabilir miyim?

MOBIDI'nin amacı personel takibi değildir. Toplanan veri personelin faaliyetlerinin sonucudur.

MOBIDI ile topladığım veriler nerede depolanıyor?

Veriler cihazınıda depolanır. Ağ erişimi sağlandığı zaman Ofis'e aktarılır. Aktarım sonrası cihazınızda ne kadar kalacağını siz belirlersiniz.

Lisanslama modeli nasıldır? Kullanıcı başına ücret mi ödeniyor?

MOBIDI 10-25-50 kulanıcıdan sınırsız kullanıcıya kadar sürümlere sahiptir. Kullanıcı başına fiyat ödemezssiniz. Bu bedeler bir kez alınır. MOBIDI yeni sürüme kadar ek bir lisans bedeli ödemeniz gerekmez. Fiyatlar için lütfen sorunuz.